Rady dla cyfrowych nomadów

Małgosia zdjecie z podrozy 1

Jakiś czas temu na blogu pojawił się tekst dot. Cyfrowego Nomadyzmu. Kilka dni temu na naszą skrzynkę przyszedł mail od Małgosi, która sama jest cyfrowym nomadem od kilku lat i chciałaby się podzielić wskazówkami wynikającymi z jej doświadczenia w tym zakresie. Uznaliśmy, że to bardzo fajny pomysł. Tak oto powstał pierwszy wpis gościnny na naszym blogu.
Nie przedłużając serdecznie zapraszam do lektury :-)
Team Fantastic Studio

…………….

Rady dla cyfrowych nomadów

Ostatnie postępy technologiczne takie jak bezprzewodowy Internet, smartfony, Voice over IP i aplikacje oparte na chmurze pozwalają nam pracować zdalnie niezależnie od miejsca pobytu czy zamieszkania.

Określenie „cyfrowy nomad” stało się popularne w ciągu ostatnich kilku lat i to coś o czym marzy wielu przedsiębiorców. Brak nudnej rutyny, brak długich dojazdów do biura i pracy od rana do wieczora. Tylko podróże, odkrywanie świata i zbieranie nowych doświadczeń. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe?

Będąc osobą pracującą zdalnie na co dzień muszę przyznać, że życie cyfrowego nomada nie jest bez trudności i problemów. Dlatego chciałam podzielić się kilkoma dobrymi radami dla przedsiębiorców chcących zostać cyfrowymi nomadami.

malgosia zdjecie z podrozy 2

 

1. Znajdź swój rytm pracy

Znalezienie czasu w którym jesteś najbardziej produktywny, ma zasadnicze znaczenie dla Twojej kreatywności i podejmowania ważnych decyzji. Wiele ludzi jest najbardziej wydajnych rano. Ty jednak nie musisz się tego trendu trzymać. Jeśli jesteś bardziej wydajny zaczynając pracę popołudniu czy dopiero wieczorem to wtedy powinieneś pracować. Wybierz czas który jest najlepszy dla Ciebie!

 

2. Stwórz plan pracy

Odpowiedzialność za własny rozkład zajęć i harmonogram pracy jest wielkim plusem zdalnej pracy. Musimy jednak pamiętać, że wiąże się to również z wielką odpowiedzialnością – odradzam przekładanie pracy na następny dzień. Pracując nad wielkim projektem, zawsze znajdziesz coś co przykuje Twoją uwagę, a nie jest związanez pracą: zaplanowanie następnego wolnego dnia, ostatnie wiadomości z kraju i świata video na YouTubie itp.

Aby tego uniknąć polecam stworzenie harmonogramu pracy, czyli tego kiedy w danym tygodniu masz zamiar pracować i co chcesz osiągnąć. Mniejsze cele ułatwią Ci skupienie się na danym zadaniu.

 

3. Upewnij się, że poradzisz sobie z dyskomfortem i wadami

Oczywiście bycie cyfrowym nomadem ma wiele plusów. Zanim jednak zaczniesz musisz zrozumieć dyskomfort i wady wiążące się z takim życiem. Musisz sobie poradzić z życiem na walizkach i brakiem prawdziwego domu. Nikt nie zaplanuje Ci podróży i zarezerwuje przelotów, noclegów itp. Wszystko będzie na twojej głowie. Nie wszędzie będzie dobre połączenie i szybki Internet, dobra infrastruktura oraz smaczne jedzenie. Bycie cyfrowym nomadem to świetna przygoda, ale czasami może być też trudno J

 

4. Pracuj nad umiejętnościami, które możesz wykorzystać

Nie możesz po prostu wyruszyć w podróż jako cyfrowy nomad, spodziewając się, że reszta się jakoś ułoży. Będąc cyfrowym nomadem musisz posiadać umiejętności dzięki którym inni będą chcieli Cię zatrudnić. Musisz również być w stanie znaleźć zlecenia, które odpowiadają Twojemu zestawowi umiejętności, jak również potrafić się sprzedać i zrobić dobre wrażenie, tak aby zdobyć zlecenie o które się starałeś.

Jeśli jesteś już przedsiębiorcą i pracujesz nad rozwijaniem swoich umiejętności i biznesu, ważne jest, aby wybierać miejsca gdzie istnieją wspólnoty przedsiębiorców z którymi kontakt pomoże Ci w osiągnięciu założonych celów.

 

malgosia zdjecie profilowe

O Autorce: Na co dzień pracuję zdalnie dla Trendhim. Jestem uzależniona od Internetu i za dużo czasu spędzam na Instagram, Pintrest i YouTube, ale niestety nie potrafię przestać J Będąc cyfrowym nomadem udało mi się już zwiedzić większość Europy i Indie. Kochałam każdą chwile podczas podróży i zdobywania nowych doświadczeń.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.