NOC PRAGI – 27 czerwiec 2014. Wystawa potrwa do 11 sierpnia 2014.

tlo

W ramach NOCY PRAGI 2014 mamy przyjemność zaprosić Państwa na absolutnie wyjątkowe wydarzenie jakim będzie wernisaż Tkanin i Obiektów autorstwa artystek – studentek wywodzących się z Katedry Druku na Tkanine, z Pracowni Projektowej Druku na Tkaninie I Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracownię prowadzą – prof. Krystyna Jaguczańska – Śliwińska i ad. Małgorzata Lachman.

3 fantastyczne atrakcje wieczoru:

Po pierwsze: będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć tkaniny, odzież i obiekty (np. meble) wykonane w różnych technikach druku.

Po drugie: Jakby tego było mało:-) od 20:00 zapraszamy Państwa na warsztaty sitodruku, podczas których będzie można własnoręcznie nadrukować sobie wzory na ulubiony T-shirt, spodnie, torbę, pościel, czy co kto sobie wymarzy.
Warsztaty poprowadzi AgaBrwi (Agnieszka Stanasiuk) – absolwentka Katedry Druku na Tkaninie i Pracowni Projektowej Druku na Tkaninie I Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – która popularyzuje tą technikę w Warszawie i nie tylko już od 4 lat prowadząc z powodzeniem warsztaty dla dużych i dla małych, tworząc równocześnie indywidualne modowe kolekcje http://www.agabrwi.pl/

Na miejscu będzie można skorzystać z bazy wzorów artystek.

WIĘCEJ INFORMACJI O WARSZTATACH NA:
http://warsztatysitodruku.blogspot.com/p/warsztaty.html
www.facebook.com/pages/Warsztaty-sitodruku-Agabrwi/211173682274439

GALERIA WARSZTATÓW:
http://warsztatysitodruku.blogspot.com/p/zdjecia-z-warsztatow.html

Po trzecie: Dodatkowo podczas tego wyjątkowego wieczoru będzie można również nabyć autorskie projekty modowe artystek:

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi to jedyna uczelnia w Polsce kształcąca artystów w technikach druku na tkaninie i wykorzystaniu tkaniny w życiu codziennym ale również jako środka wyrazu artysty – dlatego Noc Pragi 2014 w Fantastic Studio będzie absolutnie wyjątkowa. – Jeśli interesujesz się sztuką, modą, sztuką użytkową lub po prostu lubisz ładne rzeczy – nie może Cię u nas zabraknąć!

Więcej o ASP w Łodzi
Wydział Tkaniny i Ubioru jest jednym z najstarszych wydziałów łódzkiej uczelni. Jego początki sięgają roku 1946/47.
W skład pierwszego Wydziału Włókienniczego wchodził:
•Zakład Druku na Tkaninie – prowadzony przez prof. Marię Obrębską-Stieber,
•Zakład Tkactwa – wykładowca Regina Kańska-Piotrowska,
•Wydział Filmowy z Zakładami Scenografii i Operatorskim – kierownikiem Wydziału był prof. Marian Wimmer.
Od 1948 roku Wydział wyraźnie poszerzył swoją strukturę. Kadrę dydaktyczną Wydziału stanowili tacy pedagodzy, jak: Władysław Strzemiński, Roman Modzelewski, Marian Jaeschke, Teresa Tyszkiewicz, Maria Obrębska – Stieber. Zasługi ich, zarówno w sztuce, jak i w tworzeniu wizerunku Wydziału, są bezsporne. Od czasu powstania do chwili obecnej Wydział ulegał wielu zmianom strukturalno-programowym i niejednokrotnie zmieniał swoją nazwę. Istniał jednak w strukturze uczelni zawsze.Od 1992 r. Wydział powrócił do nazwy z lat 60-tych – Wydział Tkaniny i Ubioru.

Katedra Druku na Tkaninie obchodziła w 2011 roku 65- lecie istnienia.

Jako JEDYNY wśród państwowych uczelni artystycznych kształci projektantów tkaniny i ubioru w tak szerokim zakresie i różnorodnych specjalnościach.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku   https://www.facebook.com/events/260731097449828/

Partnerzy medialni
Logo_MIUMAG

 

 

 

Podziel się na ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin