Noc Muzeów – Maj 2014

gongi
Jeśli podczas Nocy Muzeów chcesz oddać się refleksji nad tym dokąd zmierzamy, ubranej w sztukę i kojące dźwięki przyjdź do nas…

Performens i Instalacja „Poza czasem” a następnie koncert gongów z cyklu „Bądź w dotyku ciszy gongu”

Noc Muzeów. Perfomens “Poza czasem”. Mijają dekady a człowiek i świat zmierzają się z wieloma podobnymi, personalnie i globalnie, dylematami. Gdzie w tym sens i logika? Co stanowi wartość ludzkiego bytu? Monika Skarzyńska przedstawi swoją subiektywną odpowiedź na pytanie o wartość życia.

Noc Muzeów. Instalacja. Skarzyńska zaangażuje jeden ze swoich trójwymiarowych obrazów do skonstruowania instalacji. Malarstwo nie musi być płaskie i ograniczone do zdobienia ścian. Obraz Skarzyńskiej “Wspomnienie” stanie się głównym elementem konstrukcji, która przeniesie nas w przyszłość…

Noc Muzeów. W przyszłość przeniosą nas również fantastyczne dźwięki…gongów,
których relaksująco-pobudzająca moc będzie wibrować w przestrzeni Fantastic Studio od 20:30…
→chętni niech przyniosą karimaty aby oddać się medytacji.

O artystkach:

Monika Skarzyńska (ur. 1978) Malarka, performerka, z wyróżnieniem ukończyła studia, wydział malarstwa na Uniwersytecie w Toruniu. O swojej aktualnej działalności artystycznej mówi: “Obraz, performens czy instalacja są dla mnie nie tylko pretekstem do pokazania indywidualnej estetyki i warsztatu. To przede wszystkim nośniki, dzięki którym materializuję moją refleksję wynikającą z obserwacji rzeczywistości. Ważne są dla mnie kwestie dotyczące relacji człowiek-środowisko, człowiek-człowiek, człowiek-uniwersum.”

Jadwiga Andrzejewska (Gongi) absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej PWSF TV i Teatralnej. Jest niezwykłą aktorką z wieloletnim stażem zawodowym. Współpracowała z wieloma teatrami w Polsce , w tym między innymi z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Dramatycznym w Płocku, Polskim w Bydgoszczy, zagrała kilkadziesiąt ról zarówno z dramaturgii klasycznej jak i współczesnej – między innymi : Małgorzatę i Azzazella w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa, Witę w „Termopilach polskich” Micińskiego, Jenny w „Operze za trzy grosze” Brechta/Weilla, Doris w „Bogu” W.Allena, Matkę Marię w „Dialogach Karmelitanek Bernanosa, Monikę w „Przed sklepem jubilera” Wojtyły, Lechy w „Zamianie” Claudela, Persy w „Nienasyceniu” Witkiewicza, Matkę w „Sklepach cynamonowych” Schulza, Gertrudę w „Hamlecie” Szekspira, Mefistofelesa w „Fauście” Goethego itd… .
Jadwiga jest artystką ,która wciąż poszukuje najciekawszych form wyrazu w sztuce…form wykraczających poza słowo i jego interpretację . Od wielu lat w wyniku swojej fascynacji Gongiem, będąc uczennicą Dona Conreaux i Tomka Czartoryskiego porusza się w przestrzeni dźwięku tego magicznego instrumentu … tam gdzie spotykają się różne wymiary ekspresji głosu, tańca, rytmu, emocji, wibracje w których dźwięki ciszy natury przeplatają się z dźwiękami chaosu wykreowanego przez człowieka …tam gdzie spotyka się słyszalne z niesłyszalnym i łączy w harmonijną całość… w zgodzie z rytmem własnego serca i pragnieniem duszy.

Podziel się na ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin