Irena Czyżewicz-Cieślak 24.05.2013

Wystawa Pani Ireny trwa od 24.05.2013 do 07.06.2013.
Irena_kolaz
Góra lodowa czy trzyglowy smok?

Pani Irena Czyżewicz-Cieślak (Irena CC), pewnego zimowego dnia zapukała do drzwi naszego Studia. Zauroczyła nas otwartością, erudycją, energią i wspaniałymi kolażami i tak zrodził się pomysł wystawy prac Pani Ireny, która od lat jest nieodłączną częścią artystycznej Pragi.
Jej prace to niezwykle interesujące kolaże wykonane z fragmentów reklam, plakatów filmowych czy ulotek. Nazwy ważniejszych cyklów prac takich jak GEOMETRYDY, PATYCZAKI, CALOŚCIOWCE czy KONSTELACJE budzą przyrodnicze skojarzenia. Irena CC jest w stanie w niezwykle wysublimowany sposób z każdej reklamy czy prospektu wyciąć elementy, które potrafią stworzyć zupełnie nową, abstrakcyjną, ale idealnie dopasowaną całość. Dzięki ogromnej wrażliwości na kształt i kolor, powstają prace ciekawe w formie i otwarte w znaczeniu treściowym. Abstrakcja bowiem jest formą sztuki pozostawiającą odbiorcy zawsze szerokie pole interpretacji. Prace CC to gra skojarzeń, zestawienie, kształtów, barw, rozmaitych form, tworzących nowe nieznane przestrzenie. Kolekcja kolaży obejmuje zbiór ok. 1500 sztuk i cały czas powstają nowe prace, tworzące za każdym razem inną konstelację.

Irena_CCIrena Czyżewicz-Cieślak urodziła się w Wiśniowcu w roku 1929. W latach 1949-1954 ukończyła studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi we Wrocławiu oraz dwuletnie Studium Podyplomowe z zakresu fizjografii-badania elementów środowiska przyrodniczego dla planowania przestrzennego na Politechnice Warszawskiej.
Artystka z pasji. Brała zarówno udział w wystawach zbiorowych jak i indywidualnych.

 https://www.facebook.com/IrenaCC

 

 

 

 

 

 

Podziel się na ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin